Se poate face ceva daca frizerul, contrar vointei mele, mi-a taiat parul scurt?

7 мая 2023 32

Buna ziua. Cateva zile in urma am mers la frizerie si i-am spus frizeritei sa-mi scurteze parul cu 5 cm. Aceasta, insa, mi-a taiat 20 cm si a zis ca capetele firelor erau vatamate. Pentru ca am avut emotii, nu am spus nimic, am achitat si am plecat, iar bonul cu parere de rau nu l-am luat. Spuneti-mi, va rog, in aceasta situatie se poate face ceva ca frizerita sa fie pedepsita astfel incat alte fete sa nu pateasca la fel ca mine? Sunt sigura ca mi-a taiat parul pentru a-l vinde.

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua.
Cu părere de rău, dar fără bon de plată nu puteţi face nimic.
Maximum, puteţi lăsa recenzii negative.

11 мая 2023