Sechestru aplicat pe cardul social

11 марта 2022 58

Bună ziua. Executorul judecătoresc a aplicat sechestru pe cardul social pe care primesc indemnizația pentru îngrijirea copilului în vârstă de până la 3 ani și pensia de invaliditate a altui copil al meu. Am la întreținere 3 copii. Pot sa depun o plângere la politie pe numele executorului? Ce mă sfătuiți să fac. Singura sursa pentru întreținere sunt acești bani. Am rămas fără niciun leu, sunt disperata. Executorul mi-a blocat cardul din cauza unei datorii către o instituție nebancară.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Maria, eu vă propun să ieșiți pe veberul de pe telefonul +37368669950; noi vom discuta mai amănunțit.

11 марта 2022