Sechestru pe automobil și anunțarea acestuia în căutare

13 мая 2022 44

Bună ziua. Soția este fidejusor pentru un contract de credit, împreună cu altă persoană. Celălalt fidejusor a pus în gaj un lot de teren pentru construcții. Are dreptul creditorul/executorul acestuia să-mi aplice mie (soțul fidejusorului) sechestru pe automobil și să anunțe automobilul în căutare? Am aflat de aceasta când m-a oprit poliția. Bunul imobil gajat a fost transmis băncii.

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Юрисконсульт

Buna ziua, da executorul are dreptul să aplice sechetru pe masină.

17 мая 2022