Sechestru pe card de indemnizatie a copilului

25 августа 2018 135

Va multumesc pentru raspuns, dar nu am inteles daca au dreptul sa puna sechestru pe acest card cu indemnizatia copilului si sa extraga absolut toti banii de pe acest card.

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Nu sunt în drept, această plată se face în interesele copilului, astfel urmează a se face diferența.

25 августа 2018
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Depuneți o cerere la executorul judecătoresc sa va restituie banii, prezentați acestuia informație de la Cnas care este mărimea indemnizației.
In cazul în care nu va restituie banii depuneți o plângere la Colegiul Disciplinar al Uniunii Naționale a Executorilor Judecătorești.

25 августа 2018