Sechestru pe card salarial

4 июня 2021 71

Buna ziua. Executorul judecătoresc a pus sechestru pe intreg salariul. Doua luni la rand a retras salariul in totalitate. L-am apelat și mi-a zis sa ma prezint la el pentru a clarifica aceasta situatie. Pot sa cer sa imi întoarcă 80% din suma retrasa?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Actiunile executorului urmează a fi contestate in termen de 15 zile din data cind ați aflat despre incalcare, actualmente ați pierdut termenul, astfel daca va puteți intelege amiabil e bine, daca nu ... Doar judecata.

8 июня 2021