Sechestru pe cardul salarial

2 января 2020 63

Bună ziua. Am o datorie si executorul judecătoresc a pus sechestru pe cardul meu salarial. Precizez că salariul este unica mea sursă de venit. Deja de doi ani este pus sechestru, bani in cont sunt mai mult decât suma datoriei. Executorul a incasat bani numai de 3 ori timp de doi ani. Ce sa fac, unde sa ma adresez fiindca bani in cont sunt, dar el nu doreste sa incaseze banii pentru a debloca cardul, motivand ca nu depinde de el, ca s-a imbolnavit contabila. Am fost la el si am scris cerere sa incaseze banii si de fiecare data cand il sun si rog sa ia banii, el amana incasarea de pe o luna pe alta si in fiecare luna creste tot mai mult si mai mult. Am fost si la judecata si a promis ca o sa incaseze toata suma si o sa deblocheze cardu, dar au trecut 3 luni de la judecata si nu doreste sa incaseze. Spuneti-mi, va rog, unde sa ma adresez, ce sa fac? Multumesc!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Contactati-ma la adresa de email office.potirniche@yahoo.com

3 января 2020