Sechestru pe imobil

20 октября 2020 277

Buna ziua! Fratele sotului multi ani in urma a luat credite si cateva nu au fost achitate. Acum noi locuim in apartamentul socrilor, insa am aflat ca acesta e pus sub sechestru, deoarece fratele sotului are cota-parte din acest apartament. Cum pot fi scoase sechestrele, ca apartamentul sa nu fie grevat? Cum procedam?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Unica metoda este achitarea datoriei care stă la baza aplicării acestei măsuri.
Excluderea fratelui din calitatea de coproprietar prin răscumpărare cotei acestuia, iar suma urmind a fi achitată catre creditor.

21 октября 2020