Sechestru pe mașina

16 февраля 2023 21

Bună ziua. Avem 2 mașini care sunt înmatriculate pe numele soțului. Acesta este plecat peste hotare. Am aflat neoficial că pe una din mașini este aplicat sechestru, dar nimeni nu ne-a anunțat și nu ne-a venit nicio notificare în acest sens. Cum pot afla care e statutul ambelor mașini, adică dacă există sau nu sechestre, în situația în care soțul nu este pe loc. Pot eu să mă prezint undeva pentru a cere această informație?

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Crina.
Sechestru pe automobil se înregistrează la ASP Direcţia Înregistrare a Transportului
Adresaţivă la una din Subdiviziunilor teritoriale ale Direcţiei Înregistrare a Transportului şi solicitaţi informaţia necesară.

16 февраля 2023