Sechestru pe apartament

22 декабря 2020 23

Bună ziua. Mi-a fost pus sechestru pe apartament, dar am aflat asta doar c\nd am fost să fac documentele de vânzare a imobilului. Acum trebuie să șterg în 2-3 săptămâni un răspuns din arhivă, am numărul dosarului, dar nu știu unde pot să îl găsesc în mediul online și să văd care e cauza sechestrării bunului. Dacă cineva mă poate ajuta, mulțumesc!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna dl, Ștefan, trebue de clarificat de cine a fost pus sechestru pe apartament. Puteți apela la serviciul Cadastral, acolo se păstrează toată informația. În caz dacă s-a sechestrat pe o cauză penal, civilă, trebue să vă deplasați la poliție, judecată pentru a clarifica din ce cauză a fost pus... mai detaliat sechestru, adica motivul. Dacă obțineți vre-o informați, puteți apela pe viberul 068669950 și no ne v-om clarifica.

24 декабря 2020