Servicii comunale

18 февраля 2018 92

Nou-născutul este inclus să achite servicii comunale din primele zile, in speță, deservirea tehnică a lifturilor și evacuarea gunoiului. Este vorba de o asociație in condominiu. Este corecta aceasta acțiune din partea președintelui? Care este prevederea legală în care este stipulată aceasta situatie. Va mulțumim.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Rodica,

Taxa pentru ascensor se percepe de la vârsta de 3 ani,cea pentru evacuarea deșeurilor se percepe per persoană indiferent de vârstă, iar lumina comună se împarte egal pentru fiecare apartament, proprietarul fiind supus plății indiferent de numarul de persoane care locuiește în acesta (ex. suma totală spre achitare... mai detaliat a luminii comune este de 300 de lei revenind spre achitare ulterior pentru fiecare apartament câte 10 lei.)

18 февраля 2018