Servicii foto

5 марта 2020 27

Buna ziua. Prestatorul de servicii foto-video nu si-a respectat obligatiunile. Am primit video de la nunta intr-un format pe care nu il pot deschide, fapt despre care l-am anuntat imediat. Dupa multe apeluri mi-a promis ca rezolva problema. Acum nu-mi raspunde la telefon. Ce pot sa fac in acest caz?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Dacă aveți încheiat un contract, ați putea să expediați o pretenție privind remedierea problemei intr-un termen rezonabil (7zile de exemplu) în caz contrat declarați rezilierea contractului și încasarea prejudiciului.

Dacă nu este contract, va fi mai greu.

6 марта 2020