Serviciu militar

24 января 2022 24

Buna ziua. Peste 1 luna împlinesc 18 ani, dar în prezent locuiesc în Belgia, unde îmi fac studiile. Din câte cunosc, odată cu împlinirea majoratului pot primi o scrisoare privind serviciul militar. Care e procedura în cazul meu pentru a amâna serviciul in termen?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Cristian, în caz dacă o să primiți citație de comisariatul militar, DVS tehuie să aduceți la cunoștință cu o cerere, unde vă aflați, să fie anexate documentele corespunzătoare de confirmare, că vă aflați la studii.

25 января 2022