Sesizare la Inspecția muncii

23 июня 2019 94

Dacă angajatorul nu achită salariul la timp, este necesar mai întâi de scris o cerere în acest sens către angajator? Sau se poate de adresat și fără cerere la Inspecția muncii? Sesizarea la Inspecția muncii poate fi anonimă?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Elena, este necesar sa adresati în prealabil o cerere prealabilă motivată, suplimentar dacă nu va rsăunde sau dacă răspunsul este negativ, dvs., puteți înainta o cerere în instanța de judecată privind recuperarea drepturilor slariale.
Pentru mai multe detalii puteti să mă contactați.
Sesizările anonime, nu se examinează.

24 июня 2019