Sint invalid de gradul 2 cu o pensie de 360de lei

27 мая 2019 22

O vecina m-a provocat si i-am tras o palma (mana dreapta nu mi se misca, iar cu piciorul drept de abia imi tin echilibrul) si a scris o plingere pe mine, iar acum sunt vinovat de leziuni corporale facute ei si degraba am judecata. Mi-au propus avocat de stat si am avut intalniri cu ea de 3 ori si mi-a spus ca trebuie sa-i achit ei si procurorului cate 2.500 de lei, plus o amenda pe care inca nu o stiu. Bani nu am, pentru ca nu sunt apt de munca. Cum sa procedez? Va rog frumos sa-mi dati un raspuns.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Avocatul de stat urmează sa va apere interesele serviciile acestuia fiind gratuite.
Apelați linia anticorupție a CNA cu sesizarea acestora.

27 мая 2019