Situație la grădiniță de stat!

29 сентября 2019 36

Copilul meu frecventează grădiniță de aproape 1 săptămână. Din cauza ca mama a avut ceva chestii personale de rezolvat, bunica copilului de pe mama l-a dus la grădiniță. Copilul meu se integrează ușor, dar cand îl duc dimineața, am convenit cu educatoarea sa stau cateva minute cu el, ca să nu mă observe ca îl las acolo și sa nu plângă. Directorul grădiniței a început să țipe la bunica copilului sa iasă din gradinita, striga că a speriat toți copiii din grupă. Bunica copilului a fost insultată de director și colectiv. Membrii acestui colectiv la îndemnul directorului au semnat ca martori că gălăgia care a avut loc se datorează bunicii copilului si au scris plângere la politie. Cum poate bunica copilului să-și apere drepturile, dacă nu are martori?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Bunica ar trebui sa refuze sa dea careva explicații și să-și angajeze un avocat.

Totodată, este de remarcat că părinții și bunica respectiva au încredințat copilul unei instituții publice care are un regulament de funcționare ce trebuie respectat de către toți, inclusiv de reprezentanții legali ai copilului.

29 сентября 2019