Socrul este agresiv, consumă alcool și fumează mult

17 августа 2020 22

Locuiesc cu socrii și am probleme cu socrul. Acesta este veteran al războiului din Afganistan, este foarte agresiv, consumă mult alcool și țigări. Eu am un copil mic și mi-e frica că socrul dăunează grav fetiței mele, atât emoțional, psihic, cât și sănătății acesteia, pentru că respirăm în permanență fum de țigară. Soțul nu-i poate face nimic, fiindcă nimeni nu-i poate lua la lecuire măcar să-l țină câteva zile. Înjură, are vedenii, țipă noaptea și nu putem dormi. Ce putem face?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
In casa proprietate privata a persoanei, nu prea aveti posibilitatea de a dicta comportamentul, acesta poate sa va solicite evacuarea.

18 августа 2020