Șoferi de tir neplătiți

22 августа 2020 28

Buna ziua! Doi șoferi de tir din RM au lucrat pentru o companie din România care a promis să-i plătească în numerar (fără contract), însă nu au fost plătiți deloc. Puteti să îmi spuneți dacă este vreo șansă de a scoate banii din această companie? Am datele lor. Sumele sunt de 3.200$ și 2.500$. Mulțumesc!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna.
D-na Liliana, e o situație delicată, ce probe despuneți DVS dacă lipsește contrectul de activitate. Din lipsa contratului nu se poate de ințiat o acțiune civilă și nici penală, nu am temeiuri pentru a da un sfat. Dacă dispuneți de mai multe date, pe vaiber noi putem discuta.

23 августа 2020