Sotia nu imi permite sa comunic cu copiii minori

27 января 2022 121

Buna ziua. Ma aflu in Italia. In martie 2021 soția a plecat in Moldova cu cei 2 copii minori ai nostri. De atunci imi permite foarte rar sa vorbesc cu copiii. De fapt, din iulie 2021 pana în prezent am reusit sa vorbesc cu ei doar de doua ori. Unde trebuie sa apelez pentru a stabili un grafic de comunicare cu copiii. Nu suntem divorțați. Va mulțumesc anticipat.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Ion trebuie să vă adresați la Direcția Generală pentru Protecția Copilului din raza, unde locuiți, de exemplu la Chișinău ( str. Al. Văluță 3 ) cu o așa rugăminte.

28 января 2022