Sotia nu vrea sa plece din apartament parintilor mei

19 июня 2020 73

Buna ziua. Sunt in proces de divort cu sotia prin instanta de judecata. La moment ea locuiste in apartamentul parintilor mei care a fost procurat cu doi ani inainte de casatorie. Mentionez ca locuieste de sase ani in apartament singura cu copilul, iar eu lucrez peste hotare. Noi i-am dat doua somatii de eliberare a locuintei. Am dreptul sa o evacuez fortat din apartament? Ce imi recomandati? Multumesc pentru raspuns!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Igor, bună!

Somațiile trebuiesc făcute în scris, expediate cu aviz de recepție și e e tual sa va adresați în instanta de judecată din raza aflării bunului imobil.
În instanta de judecată trebuie sa se adreseze proprietarii locuinței care sunt părinții Dvs.

De asemenea, părinții Dvs pot încerca să depună o... mai detaliat plângere la poliție pentru atragerea la răspundere contravențională a D-nei.

Succes.

19 июня 2020