Sotul agresiv refuza divortul

28 сентября 2020 200

Buna ziua. Sunt in Istrael de 2 ani. Sotul a fost cu mine, dar i-a expirat viza de munca si a plecat acasa unde copilul nostru statea cu bunica (mama lui). Intre noi lucrurile nu au mai mers si am luat decizia sa divortez. El nu este de acord si nu ma lasa nici sa vorbesc cu copilul. Ce pot face?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Urmează să depuneți o acțiune în instanța de judecată competentă privind desfacerea căsătoriei, personal sau prin intermediul unui avocat.

Totodată, sunteți în drept să solicitați stabilirea domiciliului copilului cu Dvs. De regulă, instanța stabilește domiciliul cu mama.

Pentru mai multe informații, mă contactați la nr de telefon indicat în profil, inclusiv viber... mai detaliat whatsapp.

29 сентября 2020