Soțul meu are interdicție in italia

20 декабря 2019 165

Buna! Soțul meu acum cativa ani a facut cateva boacane in Italia (pentru care a fost pedepsit) si i s-a pus interdicție. Acum câteva zile, cand vroia sa se întoarcă din Spania cu autocarul (cu traseul prin Italia) a fost reținut de către polițiști de frontiera! Au procedat corect, avand in vedere ca era doar in tranzit cu autocarul?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
sancțiunea de interdicție ține expres de legislația fiecărei țări, totuși tranzitul se consideră aflare pe teritoriu aflat sub interdicție.

2 января 2020