Sotul nu mai are nevoie de mine si de copil

8 августа 2020 116

Sotul nu-si mai da interesul pentru familie. La moment stau la bunica cu copilul de 1 an si 7 luni si el nu se intereseaza ce e cu noi si ce facem. Vreau sa divortez. Cum e mai bine să fac in asa situație?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

Este ușor să divorțați, dar gândiți-vă bine dacă este în folosul copilului. Încercați să discutați problema.

Divorțul poate avea loc la notar sau oficiul stării civile, în cazul în care ambii sunteți de acord.

Dacă soțul nu dorește să divorțați, vă adresați în instanța de judecată.

8 августа 2020