Spalatorie auto in vecintatea blocului de locuit

25 июня 2019 45

Buna ziua.vIn vecinatatea unei case de locuit din Chisinau s-a deschis o spalatorie auto care face zgomot timp de 24 de ore. Distanta pana la casa de locuit e mai mica de 50 m. Adresarile la pretura si politie nu au ajutat. Ce putem face? Multumim anticipat.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Urmeaza de contestat deciziile organelor respective deoarece galăgia nu este permisă după orele 22 iar distanta fiind una mica crează momente de deranj locatarilor blocului locativ.

De aceea puteți contesta deiziile in instanta de judecata sau sa vă adresați aparte cu o acțiune în acest sens prin care veți anexa răspunsurile... mai detaliat orfanilor abilitate ce va motiva că acestea nu au luat măsurile de rigoare de ce ei ați fost nevoita sa vă adresați în instanța de judecată cu solicitarea de sistat activitatea spaltoriei pe timp de noapte în raport cu normele legale.

Totodată vă puteți adresa in prealabil cu o cerere in acest sens și către spălătorie invocând aceste circumstanțe pentru a vedea reacția acestora la solicitările dvs.

26 июня 2019