Stabilirea domiciliului copilului in cadrul procesului de divort

6 ноября 2022 86

Buna ziua. Vreau sa depun cerere pentru desfacerea căsătoriei și stabilirea domiciliului copilului cu tatal (adica cu mine), dar certificatul de casatorie se afla la sotie, care nu este de acord sa divortam si nu doreste sa-mi dea certificatul. Cum sa procedez?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna seara!
Dumneavoastra aveți dreptul să adresați la ASP și șă comandați un duplicat al certificatului de căsătorie.

7 ноября 2022