Stăpânul mă obligă să întorc banii pe care i-a luat altă persoană

22 июня 2019 31

Buna ziua. Am o intrebare. Eu lucrez la un schimb valutar și am luat o fata la stagiere. Persoana in cauza mi-a furat din safeu 30.000 de lei. Stăpânul ma obliga sa achit eu aceasta suma. Ce pot face in situatia aceasta?

Jurist comments 1

  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Salutare!

Cel mai probabil, se va depune plângere penală în vederea stabilirii persoanei care a sustras banii și pedepsirii acesteia. Riscați să aveți calitatea de martor, persoană bănuită sau chiar complice (ce e mai grav).
Ar trebui să consultați un avocat.

Succes!

24 июня 2019