Stare de ebrietate fără permis în Germania

26 июня 2019 62

Un șofer a fost oprit de către poliție în Germania, neavând permis și în stare de ebrietate. Care vor fi consecințele? Ce ar trebui de întreprins?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

În dependență de gradul de ebrietate acesta va fi atras la răspundere contravențională or contravențională și penală pentru conducerea fără permis.

Urmează de analizat legislația internă a statutului german iar pentru aceasta ar fi bine de angajat un avocat de acolo.

26 июня 2019