Statie de electricitate instalata pe teren privat

7 марта 2021 31

Buna ziua. Recent am procurat un lot de pamint pe care se afla o statie de electricitate. Dupa toate actele de vânzare-cumpărare si pe planul cadastral aceasta stație se afla pe lotul vecin. Am depus cerere la primarie sa fie mutată stația de pe lotul nostru, însă primăria nu e de acord sa o faca din bugetul statului, doar daca contribuim noi cu cheltuielile. Spuneti-ne, va rog, ce putem face in acest caz, reiese ca dupa acte, stația se afla ilegal pe terenul nostru?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna d-na Diana, trebue de aflat cine este responsabil de această stație, eu mă îndoi să fie primăria. Voi trebue să concretizaci acest fapt, dacă e responsabil Union Fenosa, trebue să vă adresați lor cu o cerere pentru a evacua stația.

8 марта 2021

Exact, Union Fenosa. Am depus cerere si la ei si ei ne-au dat refuz. Ei au contract cu primăria.

8 марта 2021