Sub ce forma pot legaliza venitul

7 августа 2019 32

Buna ziua. As vrea sa incep o colaborare cu o companie de transporturi din Statele Unite. Pentru serviciile oferite, ne-am inteles la o suma fixa X. Ce forma juridica trebuie sa deschid si care sunt impozitele pe venit? Multumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Stimate D-le Ion,
Ar fi cazul să contractați un avocat care să vă consulte în condiții de confidențialitate cu privire la aspectele ce vizează o asemenea activitate, cu excepția aspectelor ce țin de competența specialiștilor din alte domenii (contabilitate, IT, etc.).

Cel mai potrivit ar fi să înființați un SRL.
Cât privește... mai detaliat taxele și impozitele ce au fi achitate este cazul să consultați un contabil care cunoaște mai bine domeniul.
Totodată, vă puteți adresa la Serviciul Fiscal de Stat care, oferă consultații gratuite!

Succes.

8 августа 2019