Sunt chemat la banca pentru a da explicatii

3 июля 2021 56

Buna! In ultimele luni am primit si am efectuat mai multe tranzactii pe cardul personal. Am fost sunat de la banca si invitat pentru a da lamuriri, dar nu am mers. Risc vreo amenda sau pedeapsa?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Tudor,

Posibil transferurile Dvs au parut suspecte pentru Banca. In cazul in care totul este in regula, puteti fara nici-o frica sa va apropiati la banca sa oferiti mai multe detalii.

In cazul in care transferurile au proveniența necunoscuta/dubioasa atunci banca transmite aceasta informatie la organele competente (serviciul prevenirea şi... mai detaliat combaterea spălării banilor) pentru a intreprinde actiunile prevazute de lege.

O zi buna!

3 июля 2021