Sunt deranjată din cauză ca numărul meu de telefon a aparținut cândva unui datornic

21 июня 2022 39

Bună ziua. Sunt telefonată de ani buni de către o companie de colectare a datoriilor, fiindcă mulți ani în urmă numărul de telefon pe care îl am acum a aparținut altei persoane. Eu le zic că nu am nimic cu problema lor, dar nu trece mult timp și iar mă deranjează. Cum pot opri asta? Văd că cei care mă telefonează nu vor să înțeleagă.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Bună Ana, încercaţi să vă adresaţi operatorului de telefonie mobilă care vă deserveşte, să blocheze apelurile din partea acelor persoane explicând situaţia de fapt, caz în care veţi fi deranjată prin alte metode puteţi să vă adresaţi la poliţie pentru hărţuire prin apeluri telefonice sau alte mijloacele de transmitere la... mai detaliat distanţă.

Încercaţi să înregistraţi toate apelurile deranjante (caz în care sunteţi înjurată sau ameninţată)
pentru a putea proba.

Dacă aveţi nelămuriri sunt dispus să vă ajut, mă contactaţi pe adresa de email iacobalexandrulaw@gmail.com

Succes!

22 июня 2022