Sunt mama singura

6 марта 2022 224

Salut! Cresc singură doi copii, tatăl lor nu-i recunoaște și nu este trecut în certificatele lor de naștere. Pot în acest caz să cer o compensație, sau pensie alimentară de la tatăl copiilor.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Ana, nu poți face rost de compensații ți de pensia alimentară, tatăl copiilor nu sunt indicați în certificatul de nașterea a copiilor. DVS sunteți în drept să ceriți prin instanță să fie recunoscut tatăl copiilor, dacă să solicitați DNK-l, aste e costisitor.

7 марта 2022