Sunt oare obligat sa mai activez in companie 2 saptamani daca depun cerere de eliberare?

13 июня 2018 54

Vreau sa-mi dau demisia. Stiu ca legea spune ca sunt obligat sa mai lucrez 14 zile, dar cunosc cazuri cand nu au fost obligati sa lucreze aceste 14 zile.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Andrei,
Regula generală este că trebuie să lucrați încpă 14 zile. Totuși, ca excepție, dacă angajatorul este de acord puteți înceta raporturile în aceiași zi sau într-un termen mai scurt.

13 июня 2018