Sunt obligat sa ma prezint la judecatorie in calitate de martor a sasea oara?

22 октября 2019 43

Buna ziua. Eu am fost martor al unui furt. Ma citeaza la audieri la judecatorie deja de 5 ori si ma pun sa stau dupa usa de fiecare data. Mai sunt obligat sa ma prezint? Si cine imi acopera cheltuielile de drum in cazul acesta? Nu stiu ce sa mai fac.

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

DL. Minai e o cheste dilicată, DVS trebue să faceți rost de citațiile eliberate, sau în istanță de copiile procesele verbal, unde DVS v-ați semnat în calitate de martor, să întocmiți o cerere în instanță în baza art.5,7,166,167 CPC și să solicitați o recompensă de la Stat, pentru timpul păerdut... mai detaliat în instanță.

31 декабря 2019