Suntem 5 frati, dar cum trec gospodaria parintilor decedati pe numele meu?

11 июня 2017 51

Buna ziua, suntem cinci frati, eu sunt cel mai mic, parintii au murit si a ramas gospodaria, acuma trebue sa trec toate documentele pe mine si sa devin unic proprietar la tot ce au avut parintii. Ce acte trebue sa fac, unde ma adresez ?

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Adresati-va la un notar pentru a deschide procedura succesorala. Ceilalti frati ar trebui sa renunte la mostenire in favoarea Dvs iar notarul ar trebui sa va elibereze un Certificat de mostenitor.

11 июня 2017
Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Comandati din timp :
extrasul de la cadastru
certificat de la fisc

11 июня 2017