Suntem divortati cu sotul, avem casa impreuna si am facut-o donatie fiicei noastre

13 января 2019 45

Buna ziua. Va rog frumos sa-mi dati un sfat. Suntem divortati cu sotul, avem casa impreuna si am facut-o donatie fiicei noastre. Sotul de 3 ani are concubina si traieste cu ea in ograda noastra comuna, si-a facut o camera acolo (nimic legal). Casa este incuiata, fiindca el plecase de acasa si cum am plecat cu fiicele peste hotare, el a venit acasa si sta in camera din ograda. Ambii am fost de acord sa donam fiicei casa, dar acum el zice ca poate depune o plangere pentru ca nu sta in casa. In casa poate sta, dar el vrea sa stea cu concubina. Ce drepturi avem in acest caz si ce trebuie sa fac? Va multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Acesta nu mai are nici un drept asupra proprietății de aceea urmează doar sa chemați poliția să anunțați despre cele întâmplate, fiind o violare de domiciliu

13 января 2019