Supraveghere la locul de muncă

8 марта 2021 57

Bună ziua. Directorul unei instituții publice (grădinița) supraveghează de acasă salariații. Cât de legal este asta?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna d-na Valeria, dă să ne uităm din ce cauză, sunt diferite circumstanțe, dacă așa vrea ea nu-i normal, este ilegal.

9 марта 2021
Serghei Sandu
  • Адвокат

Bună ziua. Din start acest lucru este ilegal, pentru a colecta, utiliza, păstra sau prelucra date cu caracter personal poate doar operatorul de date cu caracter personal înregistrat la CNPDCP. Asemenea sistem de monitorizare nu va fi niciodată autorizat de CNPDCP.

11 марта 2021