Suspendarea permisului de conducere

3 февраля 2019 284

Cu trei ani în urmă am fost privat de dreptul de a conduce. In luna martie trebuie să-mi ridic permisul, sau să-l redobândesc. Care este procedura? Mulțumesc pentru răspuns.

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna D-le Sergiu,
Urmează să-l ridicați de la instituția la care l-ați predat.

Nu este necesar să treceți careva proceduri (școală auto sau examenul) întrucât, Dvs. ați fost pedepsit conform unei legi vechi care nu prevedea pe atunci anularea dreptului de a conduce, ci privarea pentru o anumită perioadă.

3 февраля 2019
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Va fi nevoie să treceți incaodata comisia medicală și să obțineți totodată și certificatul narcologic.

3 февраля 2019