Sustinerea examenului de obtinere a permisului de conducere

7 июня 2018 155

Buna ziua. In 2016 an finalizat cursurile de pregatire pentru obtinerea permisului de conducere la o scoala auto din mun. Chisinau. Ultima oara am sustinut examenul pentru proba teoretica in ianuarie 2017. Am fost plecat peste hotare si m-am intors si am facut curs de pregatire dar deja la alta scoala. Din momentul cand am fost ultima oara la SCCA a trecut mai mult de un an. Spuneti-mi, va rog, pot acum sa ma inscriu iarasi la examen pentru proba teoretica nu in mun. Chisinau, unde am scoala auto, dar la SCCA din raza domiciliului, la mine in or. Criuleni? Va multumesc mult, sa aveti o zi cu spor.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună,

Urma mereu să vă înscrieți la secția de calificare din raza domiciliului dvs de aceea acum la fel rămâne foarte simplu să vă înscrieți la secția de calificare a conducătorilor auto din Criuleni pentru proba orală în regim normal sau urgență, înscriere care se face doar în regim online... mai detaliat în urma modificărilor survenite.

Urmează doar să accesați registru.md și să selectați o dată disponibilă pentru înscriere.

7 июня 2018