Tabel de pontaj în situația de muncă prin cumul

2 февраля 2023 68

Bună ziua. Cum se indică în tabelul de pontaj orele de muncă pentru o persoană care activează în cadrul unei entităţi (primărie) ca arhivar (o unitate) şi administrator (0,5 unităţi)?

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Natalia.
La prestarea muncii prin cumul în cadrul aceleiaşi instituţii procedura este ca şi cea de bază.

Pentru persoana care prestează munca prin cumul se stabileşte un program de muncă suplimentar la cel de bază (prestează munca în afara orelor de program).
Această categorie de angajaţi sunt trecuţi în tabelul de... mai detaliat pontaj de atîtea ori cîte contracte individuale de muncă au.
Respectiv în cazul dumneavoastră vor fi 2 rînduri de evidenţă a timpului de muncă.

3 февраля 2023