Tatăl copilului nu dă acordul pentru ca băiețelul să plece cu mine peste hotare

23 мая 2020 379

Bună ziua! Sunt divorțată, copilul a rămas la domiciliul cu mine. Vreau sa ma stabilesc la muncă în Belgia. Tatăl copilului nu acceptă sub nicio formă să dea acordul pentru ca băiețelul să plece cu mine. Spuneți-mi, vă rog, ce dovezi convingătoare sunt necesare în instanța de judecată pentru a putea fi acceptată cererea mea? Mulțumesc frumos!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Existența unui loc de trai
Existența unui contract de munca
Acceptarea minorului la o instituție de învățământ
Deficiente în creșterea minorului in MD,
Lipsa de surse financiare corespunzătoare în MD

24 мая 2020