Tatal copilului vrea sa faca grafic ca sa ia copilul la el acasa

10 сентября 2020 262

Buna ziua. Am divortat, avem un copil de 2 ani, domiciliul caruia care a fost stabilit cu mine. Sotul vrea sa faca grafic ca sa-l ia la el acasa, insa eu sunt impotriva fiindca el locuieste la parinti lui. In acea familie mereu exista certuri, care ar putea avea influenta negativ asupra copilului. De asemenea, tatal copilului nu este suficient de responsabil fata de copil. Cum sa procedez?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
tatăl nu poate fi limitat în întrevederile cu copilul, dacă se stabilește un grafic, si acesta nu se va respecta, atunci puteți fi impusă prin instanță de al respecta.
Sigur că, dacă puteți proba faptul că aflarea copilului cu tata sau familia acestuia implică comportamente degradante sau sub oricare altă formă... mai detaliat afectează copilul, puteț limita întrevederile. Urmează a fi cumulat un probatoriu în acest sens.

11 сентября 2020