Telefon mobil in credit

1 августа 2019 63

Buna ziua. În 2016 am luat un telefon mobil de 8.000 lei cu achitarea in rate, cu achitarea in 10 luni. Creditul a fost achitat. Până în data de 26 iulie 2019 nu am stiut ca sint in căutare si ca am fost judecata de judecătoria Chișinău. Acum ma obliga sa achit până pe 02.08.2019 suma de 8.000lei, adică dobanda de intarziere si cheltuieli de executorie și judecata. Nu am posibilitatea sa adun in așa scurt timp această sumă si nici nu muncesc oficial. Cum pot să rezolv situatia data? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Până a mai achita ceva, ar fi cazul să consultați un avocat căruia să-i arătați toate actele referitor la creditul contractat pentru cumpărarea acelui telefon, cât și actele venite de la executorul judecătoresc.

Având în vedere că sunteți șomer puteți solicita acordarea unui avocat gratuit care sa va reprezinte interesele.
În... mai detaliat acest sens accesați pagina web de mai jos găsiți adresa șe alte date de contact și adresați-vă la această instituție:
www.cnajgs.md

Succes.

2 августа 2019