Teren agricol

18 октября 2019 21

Buna ziua. Doresc sa stiu daca este vreo cale de a obtine gratuit un teren agricol de la stat, fara scop de privatizare, doar cu scop de intretinere si plantare. Doresc sa infiintez o afacere cu capsuni etc. Sunt multe loturi de teren care nu sunt prelucrate cu anii, sau parasite. As dori sa fac ceva cu folos. Mentionez ca sunt din municipiul Chisinau, iar daca e posibil de dobandit in raza de maxim 100 km de capitala. Sper ca m-ati inteles. Multumesc!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Nu puteți obține cu titlul gratuit nimic!
Pentru aceasta este necesar sa încheiați un contract de arenda cu proprietarul terenului.

19 октября 2019