Teren pentru construcție pentru familie tânără

5 марта 2022 79

Bună ziua. Suntem familie tânără, avem 2 copii și locuim în chirie. Am depus cerere la primărie în care solicit repartizarea unui loc de casă, însă primarul orașului m-a informat că nu sunt locuri de casă din anul 2011. Unde pot să mă adresez pentru a primi un loc de casă?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
la autoritatea publică din localitate (primărie) ca să ofere teren, trebuie ca acest teren să existe liber, totodată există un rînd fără sfîrșit a persoanelor care așteaptă ani de zile, asta e situația.

17 марта 2022