Terenul are interdictii

25 июня 2020 83

Buna ziua. In 2019 mai multe blocuri au fost date în exploatare, apartamentele sunt conectate deja la toate comunicatiile. Am intrat pe pagina de la cadastru si am verificat terenul, unde este indicat in felul urmator:
Numarul tranzacțiilor - 0
Alte drepturi reale - Nu exista
Notari - Exista
Interdictii - Exista
Este vreo problema cu terenul si eu nu inteleg?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Daca există interdictii sau notări, in extras urma a fi stabilite cel puțin informatii primare despre genul acestora, entitatea fizica sau juridica care a solicitat aplicarea, de aici începeți cautarea infortiei.
Nu e posibil includerea de notări sau interdictii fara identificarea izvorului acestora

1 июля 2020