Termenul oferit angajatorului pentru un raspuns la cererea de eliberare din functie

25 ноября 2019 40

Salut! Am depus recent cerere de eliberare catre compania unde sunt angajat, din motive proprii, fara careva incalcari din partea mea sau a angajatorului. Doresc sa stiu in cat timp este obligat angajatorul sa-mi dea un raspuns la cererea mea. Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Nu trebuie sa va dea raspuns.
La expirarea termenului de 14 zile din data depunerii cererii de demisie - contractul de munca va inceta.

26 ноября 2019