Test Covid-19

30 октября 2020 28

Buna ziua. Costul testului la Covid-19 este suportat de către angajator, din care acesta urmează să calculeze și să rețină de la angajat impozitul pe venit, contribuțiile de asigurări sociale de stat obligatorii și primele de asigurare obligatorie de asistență medicală. Este legal?

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Testele Covid se efectuează la necesitate , totodata : In prezenta simptomelor - testul Covid se efectuează in baza poliței , pentru care respectiv deja este calculata prima de asigurare din salariu !

1 ноября 2020