Titlu de proprietate

31 июля 2018 422

Buna ziua. As dori sa stiu cum se poate face titlu de proprietate fara semnaturile rudelor. Tata meu a construit casa pe un teren care apartine rudelor/mamei lui, este trecuta si ea pe titlu. De 26 de ani plateste impozit pe numele lui si am vazut ca ar exista o lege care ar permite realizarea titlului de proprietate cu acte de la primarie. Apreciez ajutorul Dvs.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Cristina,
Pentru a obține Titlul de autentificare a dreptului deținătorului de teren trebuie să vă adresați la autoritatea publică locală - Primăria din localitate.

31 июля 2018