Titlu executoriu pierdut

20 июля 2020 36

S-a pierdut titlul executoriu din companie. Noi suntem creditorul. Ultima data titlul a fost transmis spre traducere. Compania de traducere comunica ca l-a întors. Act de transmitere nu a fost semnat. Cum putem proba pierderea titlului atunci cand vom depune cerere conform art.19 din Codul de executare in instanța? Va mulțumim anticipat!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Înaintați cererea și motivați-o prin argumentele sus indicate deoarece conținutul art. 19 CE este unul destul de caraghios or probarea unei pierderi sună destul de banală mai ales în cazul actelor juridice, deoarece este practic imposibil să demonstrezi ceva pierdut cu excepția argumentelor în situația respectivă.

20 июля 2020