Transfer banesc și FISC

5 августа 2021 32

Salut! Dacă primesc un transfer bănesc de peste hotare in suma de 2.000 euro și sunt angajat la stat, fiscul o să mă impună sa achit impozit pe venit pentru acești bani?

Комментарии юристов 2

Descărcaţi discuția
  • Юрисконсульт
  • Гражданское право
  • Уголовное право
  • Семейное право
  • Трудовое право

Buna dl. Onofrei, da domnule o să fi obligat, dacă fiscul o să afle de așa ceva.

8 августа 2021
Mihaela Pascal
  • Юрисконсульт
  • Гражданское право
  • Трудовое право
  • Право недвижимости
  • Дорожные правонарушения
  • Иные отрасли

Bună ziua.

Consultați art. 12 -22 din Codul fiscal.

Codul Fiscal poate fi găsit aici: https://www.legis.md/cautare/getResults?doc_id=120061&lang=ro#.

8 августа 2021